Ruch Światło-Życie – diecezja siedlecka
Diakonia Formacji Diakonii

DSA „Niepokalana”

W dniach 4-6 listopada 2022 r. w Domu Moria odbyła się już druga sesja Diecezjalnej Szkoły Animatora w tym roku. Relacją z tego wydarzenia podzieliła się z nami uczestniczka drugiego roku Maja Celińska.

„Moje emocje po weekendowej sesji DSA jeszcze nie opadły. Tym razem skupiliśmy się na drogowskazie 'Niepokalana”. Już na samym początku została sprawdzona nasza wiedza dotycząca charyzmatu maryjnego, wielu z nas bało się, jednak stres okazał się zupełnie niepotrzebny – zdaliśmy! 😊

Oczywiście nie zabrakło konferencji wygłoszonych przez naszych kochanych: p. Anię, a. Michalinę, a nawet samego ks. dr moderatora 😉 Mówiły one o Maryi jako wzorze animatorki i osoby.

W sobotni wieczór znalazła się również odrobina czasu na zabawę, która moim zadaniem bardzo nas zintegrowała. Mogę śmiało powiedzieć, że Matka Boża jest moją życiową inspiracją, a ta sesja utwierdziła mnie w tym dlaczego właśnie Ona – Niepokalana.”

Swoje świadectwo dał również Bartosz Witan, który dopiero zaczął przygodę z DSA:

To był dobry czas!

Mam wiele pozytywnych refleksji; w ostatnim czasie co raz częściej zadaję sobie pytanie: Jakim jestem katolikiem i jaka rzeczywiście jest moja wiara?
Ta sesja pomogła mi odpowiedzieć na te pytania, zwłaszcza konferencja ks. Duszka o „osobie” oraz homilia. 

Sam temat Niepokalanej jest dla mnie wielką zagadką. I pomimo tego, że jeszcze mało rozumiem, chcę pogłębiać tę tajemnicę Maryi. A na podstawie tego, co już przyswoiłem, pragnę wzorować się na Niej: tak jak Matka Boża być nowym – w pełni wyzwolonym i oddanym bliźniemu człowiekiem. 

Mam kilka ciekawych postanowień po tej sesji DSA. Nie ukrywam, że przeżywałem trudny okres, jeżeli chodzi o moją wiarę, modlitwę, a ten czas bardzo mnie zmobilizował do dalszego działania.

Pomimo wielu zawirowań, uważam, że ten weekend był bardzo owocny. Możecie się za mnie pomodlić.”

« z 8 »