Przepis na modlitwę
Przepis na modlitwę
1. RELAKS Uspokój się i wycisz. Zwolnij i przygotuj swe serce. Weź kilka głębszych oddechów i czekaj na Boga. Jeśli jest to pierwsza rzecz, jaką robisz rano, to nie relaksuj się zbyt długo.
2. BIBLIA Czytaj każdy fragment systematycznie, na głos, w nowoczesnym przekładzie (np. Biblia Warszawska, Biblia Tysiąclecia) bez opisów (twoich czy kogokolwiek innego). Zacznij czytać od miejsca, gdzie ostatnio skończyłeś (jeśli nie robisz tego pierwszy raz; w przeciwnym przypadku zacznij czytać gdziekolwiek). Czytaj do czasu, aż poczujesz, iż Bóg przemówił lub dał ci coś do przemyślenia; to może być rozdział lub tylko kilka wierszy. Nie chodzi o to, jak dużo przeczytasz, ale o to co Bóg chce ci przekazać.
3. REFLEKSJA Pomyśl o tym, co ten fragment (-y) Biblii znaczy (-ą) w twoim życiu. Zapisz swoje przemyślenia. Część refleksji zawiera przemyślenia warte zapamiętania, a każdy wiersz przemawia do ciebie w szczególny sposób. Może warto poszukać w najbliższym otoczeniu jakiś książek o zastosowaniu Biblii w odniesieniu do życia człowieka?
4. NOTATKI Zapisz jak przeczytane fragmenty zastosowałbyś do siebie w sposób praktyczny, wykonalny i wymierny. Jeśli nie możesz tego powiedzieć lub napisać, to być może nie przemyślałeś tego wystarczająco. Natomiast jeżeli możesz zapisać odpowiedź na pytanie „Co zamierzam z tym zrobić?”, to jesteś o krok bliżej, aby stać się wykonawcą, a nie tylko słuchaczem słowa JAN 1, 22. 5. PROŚBA Przemyśl czas poświęcony na studiowanie Pisma rozmawiając z Bogiem o tym, co ci przekazał i poproś Go, aby pomógł ci zastosować to w praktyce.