Ruch Światło-Życie – diecezja siedlecka
Rejon Łukowski

Wielkopostny Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Łukowskiego

W dniu 10.03. 2024 w parafii Św. Anny w Radzyniu Podlaskim odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Zgromadziło on członków DK z rejonu łukowskiego. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14.30 powitaniem przez ks. proboszcza, Henryka Ocha i parę rejonową: Joannę i Mariusza Rogulskich. Następnie wysłuchaliśmy konferencji moderatora rejonowego, ks. Wojciecha Stefaniuka o właściwej postawie członków DK wobec rozwoju duchowego. Następuje on w trakcie pracy rocznej oraz podczas rekolekcji. Winniśmy otworzyć się na Boże działanie i Jego słowo, które pragnie dla nas szczęścia. Ważna jest nasza aktywność na spotkaniach w kręgu i posługa na rzecz Ruchu.

W czasie spotkania w grupach członkowie DK mieli okazję przedstawić swoją drogę formacji w formie wykresu i określić jej najważniejsze daty dla rozwoju duchowego.

O godz. 17.00 uczestniczyliśmy we Mszy św razem z parafią. Para rejonowa dała świadectwo swojego uczestnictwa w DK i zachęcała do tworzenia nowych kręgów na terenie parafii. Członkowie DK byli odpowiedzialni za liturgiczną posługę. Spotkanie zakończyło się agapą, która była okazją do rozmów i budowania jedności. 

Cieszymy się, że w wydarzeniu uczestniczyli prawie wszyscy członkowie radzyńskich kręgów. Ucieszyło nas, że w Rejonowym Dniu Wspólnoty brały udział dwie pary z kręgu pilotowanego z radzyńskiej parafii Św. Trójcy. 

Ewa i Jerzy
para animatorska

« z 3 »