Ruch Światło-Życie – diecezja siedlecka
Diakonia Życia

1 miesiąc

„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili
(Mt;25,40)

Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie diecezji siedleckiej
Od Dnia Świętości Życia – 25.03.2012 (Uroczystość Zwiastowania Pańskiego) trwamy w modlitwie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Mija pierwszy miesiąc nowego życia ludzkiego.

Kiedy stałem się człowiekiem?

Ludzkie życie rozpoczyna się w momencie poczęcia. Od tej chwili istnieje już cały materiał genetyczny danej osoby. Nie powstaje jakiś tam człowiek, tylko człowiek którego później rodzice nazwą, np. Mateusz lub Weronika. Już wtedy istnieją ustalone ważne cechy i właściwości osoby, np. kolor oczu, włosów, przybliżona wielkość stóp i ciała, krzepkie zdrowie lub skłonność do różnych chorób, które osiągnie w dorosłym życiu. Te cechy znajdują swoje miejsce w zarodku wielkości główki od szpilki.

4 dni od poczęcia. Zapłodnione jajo otoczone przeźroczystą otoczką przesuwa się do macicy

4 tygodnie, 6 mm
Zapłodnienie wyzwala burzliwy rozwój i wtedy rozpoczyna się cud życia ludzkiego.
W pierwszych 4 tygodniach życia powstają miliony nowych komórek. Układają się one według fascynującego planu i tworzą ludzki organizm. W 21 dniu zaczyna bić serce dziecka, kształtuje się mózg. Po 4 tygodniach można rozpoznać kręgosłup. Serce pompuje krew do nerek i do głównej arterii.„Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia (…) jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. (Nowy Jork, ONZ 02.10.1979 r.)

Błogosławiony Jan Paweł II w obronie życia poczętych dzieci 

Zapraszamy:

10-19.08.2012 r. Oaza Rekolekcyjna Diakonii Życia (ORDŻ) Nałęczów

Zgłoszenia: Katarzyna i Krzysztof Jankowscy tel. 513-248-831 email: kikprimo@wp.pl

Warunkiem uczestnictwa jest pełnoletniość i ukończenie formacji podstawowej Ruchu (w przypadku rodzin Domowego Kościoła wystarczy przeżycie oazy rodzin I stopnia). Małżeństwa zapraszamy razem z dziećmi.

25 kwietnia 2012 r. w naszych parafiach, a w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 2030 modlimy się:
− za każde życie ludzkie, o godność każdego człowieka;
− za wszystkie dzieci duchowo adoptowane i tych, którzy podjęli się tej modlitwy, prosząc o łaskę wytrwania;
− o szczęśliwe rozwiązania dla kobiet w stanie błogosławionym;
− o dar potomstwa dla wszystkich tych, którzy o to proszą;
– za dzieci chore, o łaskę zdrowia, pomyślny przebieg leczenia i rehabilitacji;
− za wszystkich obrońców życia;
− za przeciwników życia prosząc o ich nawrócenie;
− za osoby cierpiące z powodu grzechu aborcji, prosząc o Boże Miłosierdzie;
− o światło Ducha Świętego, mądrość i odpowiedzialność dla parlamentarzystów w dziedzinie obrony życia ludzkiego;
− o kanonizację Błogosławionego Jana Pawła II;
− o wyniesie do chwały ołtarzy Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Pamiętajmy:

− 27 kwietnia mija 56 rocznica wprowadzenia w Polsce ustawy aborcyjnej (27.04.1956 r.) Jak się szacuje spowodowała ona śmierć ponad 20 milionów Polaków. W tych dniach wynagradzajmy Bogu Ojcu – Dawcy Życia za wielorakie zło i grzechy wynikłe z owej tragicznej ustawy, za grzechy dzieciobójstwa, za grzechy przeciwko życiu.Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami. – 3x

− 28 kwietnia wspomnienie liturgiczne Św. Joanny Beretty Molli. W tym roku obchodzimy 50 rocznicę jej śmierci (28.04.1962 r.). Św. Joannę beatyfikował (24.04.1994 r.) i kanonizował (16.05.2004 r.) Błogosławiony Jan Paweł II.

W sanktuarium Św. Józefa w Siedlcach, gdzie znajdują się relikwie tej Świętej trwamy w nowennie, modląc się przez jej wstawiennictwo za każde życia ludzkie i za nasze rodziny. 

Modlitwa za wstawiennictwem Św. Joanny:

Boże, ty powiedziałeś, że nie ma większej miłości nad tę, kiedy ktoś daje życie za osobę ukochaną. Dziękujemy Ci, że dałeś nam w osobie Św. Joanny płomienny przykład prawdziwej miłości i szacunku dla życia. Dopomóż nam, abyśmy zrozumieli przykład jej życia, rozpowszechnili go i sami nim żyli.

Odnów we wszystkich kobietach, żyjących na całym świecie, zrozumienie sensu ich misji i szacunku dla każdego życia, które jest darem Boga, a na którego straży winny stać za cenę własnego życia.

Daj nam łaskę, której oczekujemy, i radość z nazywania Joanny Świętą, która idąc za przykładem Jezusa, ofiarnie złożyła swoje życie za życie innych. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Kiedy oczekiwała czwartego dziecka, lekarze stwierdzili u niej chorobę nowotworową.
– Chcę, aby żyło moje dziecko – powiedziała przed porodem do przyjaciółki, dokonując tym samym wyboru, oddając swoje życie za maleńką córeczkę. Joanna-Emanuela przyszła na świat zdrowa. Na pomoc dla matki było już jednak za późno. Joanna Beretta Molla zmarła 28 kwietnia 1962 roku w wieku niespełna 40 lat…

Diakonia Życia DK
W. R. Ziółkowscy