Rekolekcje wakacyjne Domowego Kościoła

Rekolekcje ewangelizacyjne, Dom „Moria” w Łukowie, 29.07. – 03.08.2022 r.

Pan zebrał nas na błogosławiony czas, w domu „Moria” w Łukowie, kto poczyta ten się dowie…

Zdjęcie grupowe oazy ORAR ewangelizacyjny, Dom „Moria” w Łukowie, 29.07. – 03.08.2022 r.
Rekolekcje ewangelizacyjne, Dom „Moria” w Łukowie, 29.07. – 03.08.2022 r.

Wspólnie daliśmy się poprowadzić Duchowi Świętemu drogą do przebudzenia naszej wiary. Każdy punkt dnia dał nam szansę na odkrywanie prawdy o sobie (Dziecko Boże), o drugim człowieku (brat i siostra), o kochającym Bogu (nieograniczona Miłość). Eucharystia, każdy uczestnik, wspólne posiłki, spotkania w grupach, czas wolny, posługiwanie, sakrament pojednania, adoracja Najświętszego Sakramentu, świadectwa – to bogactwo jakim zostaliśmy obdarowani. Teraz każdy z nas idzie w świat z Chrystusem i mówi: „Spotkałem Go! Kocha mnie takiego jakim jestem! On mnie uzdrawia! On mnie prowadzi!”

Prowadził, namacalnie od pierwszego dnia rekolekcji – bowiem „po ludzku” nie miały prawa się udać: ks. Wojciech Stefaniuk – po raz pierwszy jako moderator oazy ewangelizacyjnej, Iwona i Paweł Korab – pierwszy raz jako para gospodarcza, Magda i Sławek Leśniewscy
– pierwszy raz jako muzyczni, Ula Zabiegałowska – pierwszy raz prowadząca diakonię wychowawczą, Ania i Grzesiek Posiadała – pierwszy raz jako para moderatorska, animatorzy kręgów – pierwszy raz animatorami na rekolekcjach, połowa uczestników – pierwszy raz na rekolekcjach DK, nawet express do kawy – pierwszy raz w „diakonii na deser”. I jak tu nie zaufać Panu, który mówi: „Oddaj mi to – ja się tym zajmę”? Jedynym pewnym punktem była ciocia Mirka (kuchnia) – to ona wprowadzając słowa ks. Franciszka Blachnickiego w czyn (Łaska Boża działa na … duchu nakarmionym i wypoczętym) pomogła nam „dobrze smakować” ten czas.

Żyjemy nadzieją, że z ożywioną wiarą każdy z nas wyda dobre owoce tam, gdzie został posłany. Chwała Panu!

AiG Posiadała

« z 2 »