Ruch Światło-Życie – diecezja siedlecka
Rekolekcje śródroczne

Słów kilka o rekolekcjach „Dialog Małżeński”

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Para prowadząca rekolekcje "Dialog Małżeński" - Monika i Daniel Leszczyńscy
Monika i Daniel Leszczyńscy

W dniach 27-29 stycznia 2023 r. uczestniczyliśmy w rekolekcjach pn.” DIALOG MAŁŻEŃSKI”, w Domu MORIA w Łukowie. Od początku czuć było dosłownie Morię – jako DOM, nie jako ośrodek, hotel, ale jako DOM, w którym czuliśmy się bardzo dobrze. Stale byliśmy pod opieką naszego TATY – BOGA (Eucharystia, Adoracja) cieszyliśmy się otwartością księdza Kamila, pary prowadzącej Moniki i Daniela, wszystkich uczestników i diakonii.

Dialog to zagłębienie się w swoje serce, zrozumienie w którym jestem miejscu, jak się siebie przekazać i dać drugiej osobie, czy umiem ujrzeć w niej Pana Boga. Mieliśmy możliwość poznać różne temperamenty, żeby łatwiej móc przyjąć drugą osobę. Czerpaliśmy z „cegiełek” przekazanych małżonkom przez księdza Franciszka Blachnickiego, bo bez namiotu spotkania trudno o prawdziwy dialog. Namiot spotkania to moje spotkanie z Bogiem, mogę dać swój czas.

Czas dla rodziny pozwolił na poznanie okolic i odwiedzenie wspaniałej cukierni „Karmelek”. Od strony cielesnej zadbała o nas diakonia gospodarcza (Agnieszka i Radosław Harasimowie) i diakonia „wyzwolenia rodziców” kiedy podczas konferencji dzieciaki pod ich czujnym okiem spędzały czas w bawialni, diakonia muzyczna zaskakiwała nas pięknym śpiewem i wiemy dzięki nim, że ” Nie wystarczy…..”. 

Oczywiście polecamy pyszną, specjalnie paloną kawę  Domu Moria „Coffee Moriato”.

Świadectwo życia prowadzących, ich dystans do siebie, ich służba i umiłowanie w dawaniu siebie umocniły nas na dalszą drogę małżeńską, rodzinną, we wspólnocie.

To był bardzo dobry czas, czas który rozpoczął kolejne zadania. Kolejne chęci.

Bogu niech będą dzięki za WAS WSZYSTKICH

Relacjonuje Barbara

Zdjęcie uczestników rekolekcji "Dialog Małżeński"
Uczestnicy rekolekcji „Dialog Małżeński” w Domu Moria w Łukowie (27-29.01.2023 r.)
« z 3 »