Ruch Światło-Życie – diecezja siedlecka
Rejon Łukowski

18 Łukowski Bezalkoholowy Bal Karnawałowy

XVIII Łukowski Bezalkoholowy Bal Karnawałowy
(skrót filmowy)

Magda pisze:

W ostatnią sobotę stycznia w Sali Bankietowej „Bursztynowa” w Łukowie odbył się XVIII Bezalkoholowy Bal Karnawałowy organizowany tradycyjnie przez Domowy Kościół Ruchu Światło Życie Rejonu Łukowskiego.

W balu wzięły udział nie tylko małżeństwa formujące się we wspólnocie, ale także ich znajomi i przyjaciele oraz kapłani związani z Domowym Kościołem, a także jak co roku osoby zupełnie nie związane z Domowym Kościołem, a pragnące uczestniczyć w balu karnawałowym bez alkoholu, które w tym celu pokonały czasami dużą odległość (nawet ponad 100 km).

W przemówieniu Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski powiedział, że Bal Bezalkoholowy jest ważnym wydarzeniem, że nawet na osiemnastce można świetnie bawić się bez alkoholu, wspomniał o wspaniałej atmosferze w Domu Moria, gdzie bywa co roku z okazji Orszaku 3 Króli.

Swoje wspomnienia z początków organizacji Balu przedstawili Anna i Grzegorz Jakubowscy, którzy zapoczątkowali tę tradycję w 2004 roku, a po nich organizację bezalkoholowych bali przejęły kolejne łukowskie pary rejonowe Domowego Kościoła.

Imprezę otworzył uroczysty polonez. Potem w rytmie znanych przebojów wraz z porywającym do tańca wodzirejem Piotrem bawiliśmy się wyśmienicie. Nie zabrakło wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych.

Bal karnawałowy organizowany przez Domowy Kościół jest doskonałym świadectwem i dowodem na to, że do dobrej zabawy nie potrzeba alkoholu. Organizację Balu wsparła Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Już czekamy na kolejny bal za rok.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z imprezy. Jeśli ktoś by chciał obejrzeć wszystkie, powinien zgłosić się do organizatorów, którzy je udostępnią.

« z 3 »