Ruch Światło-Życie – diecezja siedlecka
Domowy KościółRekolekcje śródroczneŚwiadectwa z rekolekcji

Gdzie spotkałem Jezusa? – wybrane świadectwa z sesji o pilotowaniu nowych kręgów

W dniach 30.04 – 05.05.2024 r. w Domu Moria w Łukowie odbyła się Sesja o pilotowaniu nowych kręgów. Uczestniczyły w niej małżeństwa, które chcą poprzez swoją formację służyć innym w ich drodze do Jezusa w Kościele poprzez charyzmat Domowego Kościoła. Ale żeby przyprowadzić innych same chciały nawrócić się i spojrzeć na nowo na swoje życie.

„Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w weekend majowy w sesji o pilotowaniu kręgów w Domu Moria. Ogromna radość ze wspólnoty i wspólnego śpiewu na jutrzni trwa w moim sercu nadal.

Nie da się opisać radości z jaką para prowadząca Hania i Tadzio Zychowie, przekazywała nam treści merytoryczne podczas konferencji, ale też dzieliła się swoimi doświadczeniami bycia i pilotowania nowego kręgu Domowego Kościoła.

Niezastąpionym dopełnieniem pary prowadzącej był ksiądz Witek Juszczuk, jego konferencje, słowa do nas pełne pozytywnych treści i subtelnego poczucia humoru są bezcenne. Nie mogło zabraknąć wielu ciekawych rozmów z osobami z różnych stron Polski jakie przyjechały na rekolekcje i dzieliły się swoimi doświadczeniami bycia w Domowym Kościele.

To był wspaniały czas bycia z Bogiem na codziennej Eucharystii i wspólnych modlitwach, ale też bycia z drugim człowiekiem we wspólnocie, a nawet spotkania ze współmałżonkiem na dialogu. Wróciliśmy do domu mądrzejsi o treści z sesji i z postanowieniami do wprowadzenia w codziennym życiu.

Jak mówił Tadzio: Chrystus zmartwychwstał Alleluja! Cieszmy się i radujmy dziękując za ten czas.”

Ewa i Mariusz

„Rekolekcje Sesja o pilotowaniu kręgów w Łukowie były dla nas czasem, gdzie Bóg przemawiał do nas codziennie przez Swoje Słowo w Namiocie spotkania, podczas Adoracji a także przez drugiego człowieka. Bardzo poruszeni byliśmy kazaniami księdza Witka, Jego świadectwem a także zaangażowaniem w Ruch Światło-Życie.

Rekolekcje te uświadomiły nam jak wielka odpowiedzialność spoczywa na parze pilotującej. Chcąc pokazywać innym drogę do świętości sami musimy kroczyć tą drogą a także być autentyczni w tym o czym mówimy, a przede wszystkim pokazywać to swoim życiem.

Bardzo ważną rzeczą były treści jakie usłyszeliśmy od Pary Prowadzącej Hani i Tadzia Zychów i dzielenie się ich doświadczeniem związanym z pilotowaniem kręgów, z wielkim zaangażowaniem przekazywali nam wiedzę związaną z posługą pary pilotującej i naszą drogą formacji. 

Bogu niech będą dzięki za ten czas.”

Jola i Jacek

„Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
W długi weekend majowy dane nam było przeżyć „Sesję o pilotowaniu nowych kręgów” w ośrodku rekolekcyjnym „Moria” w Łukowie. Rekolekcje uświadomiły nam jak ważna i odpowiedzialna jest rola pary pilotującej. To jej świadectwo życia, miłość do Chrystusa, znajomość zasad i życie zgodnie z charyzmatem Ruchu mają ogromny wpływ na przyszłych członków Domowego Kościoła. Jeśli dobrze przygotowane nowe małżeństwo rozkochamy w Jezusie, to nie będzie oporów i wątpliwości aby najpierw przyjąć Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela, a następnie włączyć w struktury Ruchu i z zapałem realizować wszystkie zobowiązania.

Bardzo pomogły nam słowa, że „mają boleć nas kolana” zanim podejmiemy jakąś posługę i w jej trakcie. To jeszcze bardziej utwierdza nas w przekonaniu, że to Jezus jest Panem wszystkiego, a my ze swojej strony powinniśmy uczynić wszystko co po ludzku jest możliwe, aby „rodzić nowych członków” i być przykładem miłości Boga do ludzi.

Chwała Panu!”

Justyna i Bartek

„Czas Rekolekcji – wspaniały czas bliskości z Bogiem i ludźmi. Miejsce i czas, gdy nawet zwykła wyparzarka do naczyń może się stać inspiracją głębokich refleksji teologicznych. Jak zawsze wspólnota ludzi radośnie idących do świętości, pod przewodnictwem Pary prowadzącej Hani i Tadzia. Ksiądz Witek prawdziwy znak Chrystusa. „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia …” – wierzymy.”

Basia i Jarek

Dziękujemy parze prowadzącej Hannie i Tadeuszowi Zychom, parom animatorskim, parze gospodarczej Jolancie i Bogdanowi Jędrychom oraz ks. Witoldowi Juszczukowi. Specjalne podziękowanie składamy Diakonii Wyzwolenia Rodziców, która sprawiła się nienagannie wspaniale dbając o nasze pociechy. Dziękujemy kucharce Ani za pyszne posiłki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć (Dziękuję Zosi za pomoc przy fotografowaniu na mszy św.)

Co robiły dzieci gdy my mieliśmy zajęcia ???
« z 5 »